Aktuality

Novinky z centra voľného času

Vo štvrtok 24. októbra 2019 sa stretlo 6 dievčenských tímov na pôde ZŠ Spišská Stará Ves, aby si zmerali sily v okresnom kole v stolnom tenise ZŠ. Dievčatá hrali systémom každý s každým. Najmenej sa darilo hráčkam zo ZŠ s MŠ sv. Kríža, ktoré obsadili 6 miesto. Na 5. mieste skončili dievčatá zo ZŠ Grundschule a 4. miesto patrí hráčkam ZŠ s MŠ Nižná brána. Bronzovú pozíciu obsadili dievčatá zo Slovenskej Vsi. Druhé miesto vybojovali domáce hráčky Spišskej Starej Vsi a bez prehry zvládli okresné kolo dievčatá zo Spišských Hanušoviec
Víťazkám gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole, ktoré sa bude konať v stredu, 13.11.2019 opäť v Spišskej Starej Vsi.
Chlapčenské a dievčenské družstvá stredných škôl sa stretli v utorok 5.11.2019 na pôde ZŠ Spišská Stará Ves aby súperili v okresnom kole v stolnom tenise.
Chlapci súperili systémom každý s každým, pričom na poslednom 4. mieste skončili domáci hráči. Tretie miesto obsadili chlapci z Hotelovej akadémie a druhé miesto patrí chlapcom zo SOŠ Agropotravinárskej a technickej. Víťazmi a zároveň postupujúcimi na Krajské kolo sa stali hráči Gymnázia Kežmarok.
Medzi dievčatami si zmerali sily družstvá z 5 škôl. Pri systéme každý s každým sa najmenej darilo dievčatám z Gymnázia Kežmarok. Štvrté miesto obsadili dievčatá z SOŠ Garbiarska a tretie miesto získali dievčatá zo SOŠ Agropotravinárska a technická. Domáce hráčky skončili na druhom mieste a titul vybojovali dievčatá z Hotelovej akadémie Kežmarok.
Víťazom aj víťazkám budeme držať palce na Krajskom kole 19. - 20.11.2019.
V utorok 22. októbra 2019 sa stretlo 8 chlapčenských tímov na pôde ZŠ Spišská Stará Ves, aby si zmerali sily v okresnom kole v stolnom tenise ZŠ. Z dvoch 4-členných skupín postúpili po 2. najlepšie do semifinále krížovým pravidlom. V zápase o 3. miesto vyhrali domáci chlapci zo Spišskej Starej Vsi nad rovesníkmi zo Slovenskej Vsi jednoznačne 4:0. Víťazstvo zaznamenali hráči zo Spišských Hanušoviec, ktorí vo finále porazili chlapcov zo ZŠ s MŠ Nižná brána po výsledku 4:2 a postúpili tak na Krajské kolo. Na zvyšných miestach sa umiestnili postupne tímy z Rakús, ZŠ Grundschule, ZŠ Vrbov a ZŠ s MŠ sv. Kríža.
Víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole, ktoré sa bude konať v utorok, 12.11.2019 opäť v Spišskej Starej Vsi.

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD. Otvorila celé stretnutie so zástupcami škôl a študentov prednáškou, ktorá sa dotýkala možností mládeže vo svetových organizáciách. Podpora aktívnych mladých ľudí je v súčasnosti vysoko aktuálna. Z jej pohľadu by mala mládež participovať na dianiach v školách a verejných inštitúciách. Novoprijatá novela zákona má umožniť mládeži participovať na otázkach v školách a verejných inštitúciách, mali by rozvíjať kritické myslenie, hodnotiť potreby mladej nastupujúcej generácie.


Diskusie sa zúčastnil aj riaditeľ odboru mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Hromada, ktorý bol 14.10.2019 zvolený za prezidenta Európskeho riadiaceho výboru pre mládež spadajúceho pod Radu Európy. Do tejto funkcie ho zvolili na zasadnutí výboru v Štrasburgu. Jeho mandát začne 1. januára 2020.


Vysvetlil novelu Zákona o podpore práce s mládežou, ktorá bola schválená v parlamente v októbri 2019.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.cvc-kezmarok.sk/aktuality#sigProId34af36f487

Okresné kolo vo futsale SŠ

streda, 09 október 2019
V utorok 8. októbra 2019 sa všetky stredné školy stretli v Mestskej športovej hale v Kežmarku, aby si zmerali sily vo Futsale chlapcov. Tímy boli rozdelené do jednej 4-člennej a 3-člennej skupiny. Zo skupín postúpili do semifinále futsalisti z SOŠ Agropotravinárska a technická a z Hotelovej akadémie a zo skupiny B Gymnazisti zo Spišskej Starej Vsi a hráči SOŠ Garbiarska. 
Celkovým víťazom sa napokon stáli hráči Gymnázia Spišská Stará Ves keď vo finále porazili chlapcov zo SOŠ Agropotravinárska a technická výsledkom 1:0. Tretie miesto si vybojovali hráči z SOŠ Garbiarska po triumfe 5:3 nad Hotelovou akadémiou.
Víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole.
V stredu 2. októbra 2019 sa žiačky a žiaci ZŠ stretli v lokalite Suchá hora aby si zmerali sily v Cezpoľnom behu. V ročníku 2019/2020 absolútne dominovali žiaci zo SŠ Lendak. Medzi jednotlivcami zvíťazil Ján Lizák práve z Lendaku a medzi dievčatami obsadili bežkyne z Lendaku dokonca všetky 3. miesta na stupni víťazov. Vyhrala Terézia Stolárová pred Janou Neupauerovou a Sárou Neupauerovou.
V súťaži družstiev chlapcov aj dievčat vyhrali žiaci a žiačky zo SŠ Lendak.
Víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole v Starej Ľubovni.
V utorok 1. októbra 2019 sa žiačky a žiaci SŠ stretli v lokalite Štart aby si zmerali sily v Cezpoľnom behu. Medzi jednotlivcami zvíťazil Andrej Glovňa z Gymnázia Kežmarok a medzi dievčatami bola najlepšia Sofia Svitaneková rovnako z Gymnázia Kežmarok.
V súťaži družstiev chlapcov vyhrali žiaci z Hotelovej akadémie O. Brucknera Kežmarok a medzi dievčatami bolo najlepšie družstvo z Gymnázia Kežmarok.
Víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole v Starej Ľubovni.

Bedminton

pondelok, 09 september 2019

Bedminton

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Prihlásenie