Okresné kolo vo futsale chlapcov SŠ

štvrtok, 11 október 2018 19:56
V mestskej športovej hale v Kežmarku sa počas utorka 9.10.2018 konali zápasy okresného kola vo futsale žiakov stredných škôl. Súťaže sa zúčastnili všetky školy v okrese a preto boli rozlosované do dvoch základných skupín A a B.
V skupine A sa stretli Gym. Spišská Stará Ves, SOŠ Kušnierska brána, SUŠ Slavkovská a SSŠ Biela voda. V B skupine si zmerali sily Gym. Kežmarok, Hotelová akadémia a SOŠ Garbiarska.
Skupinu A vyhrali žiaci zo Spišskej Starej Vsi keď postupne porazili SUŠ Slavkovská 4:1, SSŠ Biela voda 3:2 a SOŠ Kušnierska brána 1:0. Z 2. miesta postúpili hráči SSŠ Biela voda, ktorí remizovali s SOŠ Kušnierska brána 1:1 a porazili SUŠ Slavkovská 3:0. Čakal ich súboj o 3. miesto. SOŠ Kušnierska brána ešte v poslednom zápase porazila SUŠ Slavkovská 2:0 a obsadila 3. miesto v skupine A.
B skupina bola vyrovnaná keď najskôr vyhrali hráči SOŠ Garbiarska nad Hotelovou akadémiou 1:0, následne Hotelová akadémia porazila Gym. Kežmarok 1:0 a nakoniec Gym. Kežmarok vyhral 2:1 nad SOŠ Garbiarska. V praxi to znamenalo, že všetky tímy mali 3 body v tabuľke a zhodné rozdielové skóre. O postupe v prospech Gym. Kežmarok z prvého miesta rozhodol fakt, že spolu s SOŠ Garbiarska mali skóre 2:2 a teda viac vstrelených gólov ako Hotelová akadémia, no vzájomný zápas s SOŠ Garbiarska vyhrali a preto postúpili priamo do finále.
Zápas o 3. miesto patril jednoznačne hráčom SOŠ Garbiarska keď porazili SSŠ Biela voda 4:1. Finále medzi Gym. Kežmarok a Gym. Spišská Stará Ves bolo vyrovnané. Po riadnej hracej dobe, ktorá skončila výsledkom 2:2 nasledovalo 5 min. predĺženie, v ktorom oba tímy skórovali 1x a za stavu 3:3 po predĺžení nasledovali penalty. Po 3 sériách bol stav vyrovnaný 2:2 a v KO systéme získali výhodu a aj titul na svoju stranu hráči Gym. Kežmarok a postúpili na Krajské kolo, kde im budeme držať palce.