Posts by Mgr. Martin Remeň

Vyhodnotenie VI. ročníka lezeckej ligy CVČ

V stredu 13. júna 2024 sa konalo slávnostné vyhodnotenie VI. ročníka lezeckej ligy CVČ.

Lezeckú ligu v školskom roku 2023/2024 absolvovalo dovedna 50 lezcov.

29 dievčat a 21 chlapcov, ktorí boli rozdelení podľa veku a pohlavia do 6. kategórií.

Súťaž pozostávala zo 7 kôl, pričom v každom kole museli absolvovať 2 stanovené cesty s vopred určeným časom.

Druhou súčasťou bodovania bolo lezenie na rýchlosť, kde sa bodoval najlepší dosiahnutý čas.

Všetkým oceneným srdečne blahoželám a verím, že sa budeme stretávať aj v ďalšom školskom roku.

 

NAJOBĽÚBENEJŠIA LEZKYŇA (Výsledky sú na základe hlasovania detí)

  1. miesto – Michaela Pandošová         78 bodov
  2. miesto – Martina Pavlovičová          70 bodov
  3. miesto – Ema Slaninová                    63 bodov
  4. miesto – Simona Kaščáková            56 bodov
  5. miesto – Ellin Gallyová                       45 bodov
  6. miesto – Michaela Pixová                 36 bodov
  7. miesto – Sofia Kaščáková                 36 bodov
  8. miesto – Natália Kupská                    28 bodov
  9. miesto – Liana Mlynárová                 26 bodov
  10. miesto – Marianna Jerdoneková     24 bodov

NAJOBĽÚBENEJŠÍ LEZEC (Výsledky sú na základe hlasovania detí)

  1. miesto – Juraj Čuban                       95 bodov
  2. miesto – Lukáš Benko                      62 bodov
  3. miesto – Filip Mravčák                     61 bodov
  4. miesto – Samuel Gemza                  42 bodov
  5. miesto – Martin Dluhý                      36 bodov
  6. miesto – Šimon Beliš                        35 bodov
  7. miesto – René Garstka                     28 bodov
  8. miesto – Tomáš Kovalčík                 28 bodov
  9. miesto – Dávid Šúrek                        26 bodov
  10. miesto – Tobias Dávid Baraniak     20 bodov

 

NAJLEPŠÍ NOVÁČIK – dievčatá

  1. miesto – Simona Kovalčíková
  2. miesto – Carmen Júlia Drugáčová
  3. miesto – Sofia Hypká

 

NAJLEPŠÍ NOVÁČIK – chlapci

  1. miesto – Jakub Brejka
  2. miesto – Maroš Jendrušiak
  3. miesto – Tobias Dávid Baraniak

 

MLADŠIE ŽIAČKY

  1. miesto – Natália Kupská          290,1 b.
  2. miesto – Karin Kovalčíková     229,1 b.
  3. miesto – Simona Kaščáková   228,7 b.

 

MLADŠÍ ŽIACI

  1. miesto – Jakub Biroščák      338,9 b.
  2. miesto – Bystrík Beliš            230,1 b.
  3. miesto – Šimon Biroščák      220,4 b.

 

STARŠIE ŽIAČKY

  1. miesto – Michaela Pixová       339,6 b.
  2. miesto – Ema Slaninová          336,5 b.
  3. miesto – Ellin Gallyová            258,6 b.

 

STARŠÍ ŽIACI

  1. miesto – Lukáš Benko            371,6 b.
  2. miesto – Martin Dluhý            370,9 b.
  3. miesto – Fabian Scherfel       366,9 b.

 

NAJSTARŠIE ŽIAČKY

  1. miesto – Martina Pavlovičová       367,8 b.
  2. miesto – Michaela Pandošová      350,2 b.
  3. miesto – Simona Sedlická              275,3 b.

 

NAJSTARŠÍ ŽIACI

  1. miesto – Juraj Čuban            484,3 b.
  2. miesto – Filip Mravčák          413,8 b.
  3. miesto – Vratko Scherfel      409,7 b.

 

ZLATÁ KARABÍNA (cena pre najlepšieho lezca)

Michaela PANDOŠOVÁ

 

Read more

Lezecký krúžok 2023/2024

V stredu 29. mája 2024 si mladé lezkyne a mladí lezci naposledy zaliezli na umelej stene v CVČ Kežmarok.

Tréningy absolvovali v plnom rozsahu od októbra 2023 do mája 2024.

Vyše 50 športovcov zvládlo postupne prechod od najľahších ciest a prekážok až po tie skutočne najnáročnejšie.

Od novembra do mája navyše absolvovali lezeckú ligu, kde boli rozdelení podľa veku a pohlavia.

V najbližšej dobe ich čaká vyhodnotenie, ale hlavne zaslúžený oddych.

Ostrieľaní lezci a lezkyne sa opäť posunuli o úroveň vyššie a nováčikovia preukázali obrovské kvality.

Všetkým ďakujem za plné nasadenie a obetavé výkony na hranici svojich možností.

Read more

Okresné kolo v atletike žiačok ZŠ – 23.5.2024 (ZŠ s MŠ Nižná brána)

Vo štvrtok 23. 5. 2024 sa na pôde ZŠ s MŠ Nižná brána, konalo okresné kolo v atletike žiačok ZŠ.

Súťaže sa zúčastnilo 10 škôl z okresu Kežmarok.

Spolu 73 žiačok súťažilo v disciplínach beh na 60 m., beh na 800 m., štafeta 4×60 m., skok do diaľky, vrh guľou, hod vortexom.

Na krajské kolo postupuje víťazná škola, ktorá získa v súčte najviac bodov dvoch najlepších výkonov v každej disciplíne.

Okres Kežmarok bude na krajskom kole v súťaži dievčat reprezentovať ZŠ Dr. D. Fischera.

Chlapcom srdečne gratulujeme a držíme palce na krajskom kole.

 

VÝSLEDKY:

Beh na 60 m.   

1. Laura Mlynarczyk (ZŠ Dr. D. Fischera)                      8,63 s.

2.Terézia Garstková (ZŠ Grundschule)                          8,83 s.

2.Lea Horníková (ZŠ s MŠ Nižná brána)                       8,83 s.

 

Beh na 800 m.

  1. Nina Raffajová(ZŠ Dr. D. Fischera)                    2:42,09 min.
  2. Radoslava Sloveňáková (ZŠ Grundschule)       2:47,91 min.
  3. Daniela Ordzovenská (ZŠ Ľubica)                      2:56,08 min.

 

Skok do diaľky

  1. Klaudia Kovalčíková (ZŠ M. R. Štef. Sp. Belá)   403 cm.
  2. Laura Mlynarczyk (ZŠ Dr. D. Fischera)               402 cm.
  3. Stela Skokanová (ZŠ Ľubica)                               386 cm.

 

Vrh guľou

  1. Mária Liptáková (ZŠ Grundschule)                             8,10 m.
  2. Slávka Košuthová (ZŠ s MŠ Nižná brána)                 7,76 m.
  3. Lívia Tomášková (ZŠ Dr. D. Fischera)                        7,62 m.

 

Hod vortexom

  1. Sára Gengeľová (ZŠ s MŠ Nižná brána)                      39,69 m.
  2. Viktória Režnická (ZŠ Spišská Stará Ves)                   38,13 m.
  3. Beáta Dragošeková (ZŠ Ľubica)                                    34,61 m.

 

Štafeta 4×60 m.

  1. ZŠ s MŠ Nižná brána                      34,17 s.
  2. ZŠ Ľubica                                          35,60 s.
  3. ZŠ Dr. D. Fischera                            35,97 s.

 

Poradie škôl

  1. ZŠ Dr. D. Fischera                      579 b.
  2. ZŠ s MŠ Nižná brána                572 b.
  3. ZŠ Grundschule                         454 b.
  4. ZŠ Ľubica                                    452 b.
  5. ZŠ Spišská Stará Ves                 437 b.
  6. ZŠ M. R. Štef. Sp. Belá              425 b.
  7. ZŠ s MŠ sv. Kríža                       395 b.
  8. ZŠ J. M. Petz., Sp. Belá             379 b.
  9. ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce    360 b.
  10. ZŠ s MŠ Slovenská Ves             293 b.
Read more

Okresné kolo školskej horolezeckej ligy žiakov a žiačok ZŠ – 22.5.2024 (CVČ Kežmarok)

Streda 22. mája 2024 patrila finále školskej horolezeckej ligy.

Po absolvovaní kvalifikačných kôl sa stretlo 10 postupujúcich žiakov a žiačok v okresnom finále.

Lezci a lezkyne súťažili v 4 predpísaných cestách, kde mali vopred stanovený časový limit.

Medzi jednotlivcami zvíťazil Juraj Čuban pred Filipom Mravčákom a René Garstkom.

Z dievčat mala najviac dôvodov na radosť Michaela Pandošová. Druhá skončila Martina Pavlovičová a tretia Ema Slaninová.

Tímovú súťaž vyhrala ZŠ Dr. D. Fischera pred ZŠ s MŠ sv. Kríža a ZŠ s MŠ Nižná brána.

 

Výsledky – chlapci:

  1. Juraj Čuban (ZŠ Dr. D. Fischera)                        58 b.
  2. Filip Mravčák (ZŠ s MŠ Nižná brána)                54,55 b.
  3. René Garstka (ZŠ s MŠ sv. Kríža)                      49,4 b.
  4. Tomáš Kovalčík (ZŠ s MŠ Nižná brána)           47,65 b.
  5. Dávid Šúrek (ZŠ Dr. D. Fischera)                        46,5 b.
  6. Samuel Krigovský (ZŠ M. R. Štef., Sp. Belá)    46,15 b.
  7. Lukáš Benko (ZŠ s MŠ sv. Kríža)                        43,8 b.
  8. Matej Bejdák – ZŠ Ľubica                                    42,1 b.
  9. Juraj Jurský – ZŠ Grundschule                          39,55 b.
  10. Tomáš Kulig – ZŠ Toporec                                   37,1 b.

 

Výsledky – dievčatá:

  1. Michaela Pandošová – ZŠ Dr. D. Fischera      50,65 b.
  2. Martina Pavlovičová – ZŠ s MŠ sv. Kríža        46,45 b.
  3. Ema Slaninová – ZŠ s MŠ sv. Kríža                  40,65 b.
  4. Michaela Pixová – ZŠ Dr. D. Fischera              38,8 b.
  5. Natália Kupská – ZŠ s MŠ Nižná brána           37,2 b.
  6. Rebeka Grivalská – ZŠ Štef. Sp. Belá               36,6 b.
  7. Svetlana Grivalská – ZŠ Štef. Sp. Belá             35,95 b.
  8. Sára Potoková – ZŠ Grundschule                     34,15 b.
  9. Liana Harabinová – ZŠ Ľubica                          32,45 b.
  10. Vivien Vnenčáková – ZŠ Toporec                     28,3 b.
Výsledky – školy:
1. ZŠ Dr. D. Fischera         108,65 b.
2. ZŠ s MŠ sv. Kríža           95,85 b.
3. ZŠ s MŠ Nižná brána     91,75 b.
4. ZŠ Štefánika Sp. Belá    82,75 b.
5. ZŠ Ľubica                        74,55 b.
6. ZŠ Grundschule              73,70 b.
7. ZŠ Toporec                      65,40 b.
Read more

Okresné kolo v atletike žiakov ZŠ – 21.5.2024 (ZŠ s MŠ Nižná brána)

V utorok 21. 5. 2024 sa na pôde ZŠ s MŠ Nižná brána, konalo okresné kolo v atletike žiakov ZŠ.

Súťaže sa zúčastnilo 11 škôl z okresu Kežmarok.

Spolu 76 žiakov súťažilo v disciplínach beh na 60 m., beh na 800 m., štafeta 4×60 m., skok do diaľky, vrh guľou, hod vortexom.

Na krajské kolo postupuje víťazná škola, ktorá získa v súčte najviac bodov dvoch najlepších výkonov v každej disciplíne.

Okres Kežmarok bude na krajskom kole v súťaži chlapcov reprezentovať ZŠ Dr. D. Fischera.

Chlapcom srdečne gratulujeme a držíme palce na krajskom kole.

 

VÝSLEDKY:

Beh na 60 m.   

1. Alexander Matis (ZŠ s MŠ Nižná brána)                   7,66 s.

1.Viliam Pukluš (ZŠ Dr. D. Fischera)                              7,66 s.

3.Maximilián Beutel (ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce)    7,80 s.

 

Beh na 800 m.

  1. Dávid Čief (ZŠ s MŠ Nižná brána)                     2:25,52 min.
  2. Martin Kalata (ZŠ s MŠ Nižná brána)               2:25,84 min.
  3. Lucas Stašák (ZŠ Dr. D. Fischera)                     2:28,61 min.

 

Skok do diaľky

  1. Samuel Novák (ZŠ Dr. D. Fischera)                    537 cm.
  2. Alexander Matis (ZŠ s MŠ Nižná brána)           530 cm.
  3. Samuel Remenár (ZŠ Dr. D. Fischera)               514 cm.

 

Vrh guľou

  1. Matej Kredatus (ZŠ s MŠ Nižná brána)                     11,20 m.
  2. Marco Zemančík (ZŠ s MŠ Veľká Lomnica)             10,66 m.
  3. Hugo Lorenčík (ZŠ J. M. Petzvala, Spišská Belá)    10,17 m.

 

Hod vortexom

  1. Filip Weber (ZŠ Ľubica)                           59,82 m.
  2. Alex Birošík (ZŠ Grundschule)               57,63 m.
  3. Igor Krejsa (ZŠ Dr. D. Fischera)             52,88 m.

 

Štafeta 4×60 m.

  1. ZŠ Dr. D. Fischera                           30,10 s.
  2. ZŠ s MŠ Nižná brána                      30,43 s.
  3. ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce         31,10 s.

 

Poradie škôl

  1. ZŠ Dr. D. Fischera                      691 b.
  2. ZŠ s MŠ Nižná brána                667 b.
  3. ZŠ Spišská Stará Ves                572 b.
  4. ZŠ Grundschule                         552 b.
  5. ZŠ s MŠ Spišské Hanušovce   551 b.
  6. ZŠ s MŠ Slovenská Ves            514 b.
  7. ZŠ M. R. Štef., Sp. Belá             497 b.
  8. ZŠ J. M. Petz., Sp. Belá             479 b.
  9. ZŠ Ľubica                                    462 b.
  10. ZŠ s MŠ sv. Kríža                       431 b.
  11. ZŠ s MŠ Veľká Lomnica           172 b.
Read more

Deň so záchrannými zložkami

Centrum voľného času si pripravilo
🧑‍🚒🚒Deň so záchrannými a ochrannými zložkami🚑👮
Pondelok 20. mája otvorilo Centrum voľného času Kežmarok svoje brány a privítalo najmenších Kežmarčanov na Dni so záchrannými a ochrannými zložkami.
Dobrovoľní hasiči, mestskí policajti, kynológovia aj záchranári deťom ukázali svoju techniku a vozidlá v ktorých zachraňujú ľudské životy, pomáhajú i chránia. Úvodné slová predniesol viceprimátor mesta Jozef Matia, ktorý sa venoval dôležitosti blízkosti ochranných a záchranných zložiek v našom meste.
Ďakujeme, že ste s nami boli v tento deň!
Ďakujeme dobrovoľným Hasičom z Malého Slavkova, mestskej polícii, záchranárom a Tatry dog, že deťom urobili zážitok na celý život 🙂
Read more

Slávik Slovenska – okresné kolo

V pondelok 13. mája 2024 sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Priestory MSKS Kežmarok privítali dokopy 29 spevákov a speváčok ZŠ a ZUŠ v okrese Kežmarok. Všetkým ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme k postupu na krajské kolo kde im budeme držať palce.

„V pondelok 13. mája som začal pracovný týždeň otvorením speváckej súťaže v Mestskom kultúrnom stredisku v Kežmarku v zastúpení primátora Jána Ferenčáka. Teším sa, že Kežmarok je okrem prírody, histórie a dobrých ľudí bohatý aj na talentované deti, čoho dôkazom bolo aj okresné kolo Slávika Slovenska v Kežmarku,“ povedal na otvorení Jozef Matia, viceprimátor mesta Kežmarok

 

I. KATEGÓRIA
1. miesto – Zuzana Gurovičová (ZŠ s MŠ Veľká Lomnica) – postup na Krajské kolo
2. miesto – Karolína Hlavatá (ZŠ J. M. Petzvala, Spišská Belá)
3. miesto – Emma Madejová (ZŠ Dr. D. Fischera)
3. miesto – Dominika Galliková (ZŠ Lendak)
II. KATEGÓRIA
1. miesto – Sofia Hajosteková (ZŠ s MŠ sv. Kríža)  – postup na Krajské kolo
2. miesto – Lucas Matiko (ZŠ J. M. Petzvala, Spišská Belá)
2. miesto – Zara Mia Fajčíková (ZŠ Dr. D. Fischera)
3. miesto – Tamara Šulejová (ZŠ s MŠ Veľká Lomnica)
III. KATEGÓRIA
1. miesto – Laura Pavligová (ZŠ Dr. D. Fischera) – postup na Krajské kolo
2. miesto – Bianka Pitoňáková (ZŠ J. M. Petzvala, Spišská Belá)
3. miesto – Klára Neupauerová (ZŠ Lendak)
3. miesto – Zuzana Uhlárová (ZUŠ Kežmarok)
Read more

Okresné kolo v malom futbale ml. žiačok ZŠ – 7.5.2024 (ZŠ s MŠ Nižná brána)

V utorok 7. mája 2024 sa na ZŠ s MŠ Nižná brána uskutočnilo okresné kolo v malom futbale ml. žiačok ZŠ.

Na turnaji sa stretli 4 školy, ktoré si proti sebe zmerali sily vo vzájomných zápasoch hraných na 2 x 10 minút.

Najviac sa darilo žiačkam ZŠ s MŠ sv. Kríža, keď neprehrali ani jeden zápas a postúpili na Krajské kolo.

Všetkým tímom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole.

 

VÝSLEDKY:

  1. zápas:   ZŠ s MŠ sv. Kríža – ZŠ Spišská Stará Ves        16:2
  2. zápas:   ZŠ s MŠ Nižná brána – ZŠ Grundschule            6:0
  3. zápas:   ZŠ Spišská Stará Ves – ZŠ Grundschule            2:5
  4. zápas:   ZŠ s MŠ sv. Kríža – ZŠ s MŠ Nižná brána          4:3
  5. zápas:   ZŠ s MŠ Nižná brána – ZŠ Spišská Stará Ves   2:3
  6. zápas:   ZŠ Grundschule – ZŠ s MŠ sv. Kríža                   0:5

 

PORADIE:

  1. miesto: ZŠ s MŠ sv. Kríža (postup na Krajské kolo)
  2. miesto: ZŠ s MŠ Nižná brána
  3. miesto: ZŠ Spišská Stará Ves
  4. miesto: ZŠ Grundschule
Read more

Okresné kolo v malom futbale ml. žiakov ZŠ – 6.5.2024 (ZŠ s MŠ Nižná brána)

V pondelok 6. mája 2024 sa na ZŠ s MŠ Nižná brána uskutočnilo okresné kolo v malom futbale ml. žiakov ZŠ.

Na turnaji sa stretli 4 najlepšie školy, ktoré postúpili do okresného kola z kvalifikačných kôl.

Školy si proti sebe zmerali sily vo vzájomných zápasoch hraných na 2 x 10 minút.

Najviac sa darilo žiakom ZŠ Spišská Stará Ves, keď neprehrali ani jeden zápas a postúpili na Krajské kolo.

Všetkým tímom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme a držíme palce na Krajskom kole.

 

VÝSLEDKY:

  1. zápas:   ZŠ Dr. D. Fischera – ZŠ Grundschule                  8:3
  2. zápas:   ZŠ s MŠ Nižná brána – ZŠ Spišská Stará Ves   2:4
  3. zápas:   ZŠ Grundschule – ZŠ Spišská Stará Ves            1:9
  4. zápas:   ZŠ Dr. D. Fischera – ZŠ s MŠ Nižná brána         3:2
  5. zápas:   ZŠ s MŠ Nižná brána – ZŠ Grundschule            7:0
  6. zápas:   ZŠ Spišská Stará Ves – ZŠ Dr. D. Fischera        6:2

 

PORADIE:

  1. miesto: ZŠ Spišská Stará Ves (postup na Krajské kolo)
  2. miesto: ZŠ Dr. D. Fischera
  3. miesto: ZŠ s MŠ Nižná brána
  4. miesto: ZŠ Grundschule
Read more

Školská horolezecká liga – kvalifikácia ZŠ M. R. Štefánika Spišská Belá

V pondelok 29. apríla 2024 pokračovala kvalifikácia školskej horolezeckej ligy posledným 7. kolom.

Zúčastnilo sa ho 6 žiakov ZŠ s M. R. Štefánika Spišská Belá.

Kategóriu chlapcov ovládol Samuel Krigovský. So ziskom 80 b. suverénne postúpil do finále.

Medzi dievčatami zvíťazila a do finále postúpila Rebeka Grivalská. Získala 71,5 b.

Na druhom mieste skončili Zoran Grivalský a Svetlana Grivalská, ktorí budú čakať na postup do finále z 2. miest.

Read more
Domov
Aktuality
Podujatia
Kontakt