Events

Deň otvorených dverí spojený s možnosťou zápisu na krúžok

Dátum podujatia: 4. septembra 2023
Čas podujatia: 11:00 - 14:00
Aktivity v centre

V čase od 11.00 - 14.00 hod. máte možnosť prehliadky budovy, ukážky činnosti jednotlivých krúžkov, stretnutia s vedúcimi krúžkov,
vypísanie prihlášky a zápis do krúžkov. Okrem toho vás čaká kopec zábavy, môžete sa tešiť na nafukovací hrad, maskotov,maľovanie na tvár a mnoho ďalšieho…

Read more

Pool party

Dátum podujatia: 17. augusta 2023
Čas podujatia: 14:00 - 17:00

Mesto Kežmarok, Verejnoprospešné služby Mesta Kežmarok a Centrum voľného času Kežmarok pozývajú na Pool Party v štvrtok 17. augusta o 14.00 hod. do areálu Letného kúpaliska v Kežmarku.

Read more

Deň detí

Dátum podujatia: 1. júna 2023
Čas podujatia: 0:00 - 0:00
Medzinárodné dni

Medzinárodný deň detí (skratka MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku (a v niektorých ďalších krajinách bývalého sovietskeho bloku) sa slávi od roku 1952.

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, v Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

Prvý jún sa uchytil obzvlášť v komunistických krajinách, kvôli čomu vznikla mylná domnienka, že MDD bol komunistický vynález. Avšak Deň detí sa napríklad v USA oslavoval prvýkrát už v roku 1925, a to v San Franciscu.

Na deň detí by sa malo deťom uľaviť napr. od domácich prác alebo prípadne zrušiť zákazy. Prípadne im dopriať viac čokolády.

Read more
Domov
Aktuality
Podujatia
Kontakt