15. ročník celoslovenskej kampane sa uskutoční v novom termíne – od 23. júna do 29. júna 2023. Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť tam, kde je to práve potrebné. Samotné organizácie môžu prihlásiť svoju aktivitu do 31. mája prostredníctvom oficiálneho webu www.tyzdendobrovolnictva.sk .

Prešovské dobrovoľnícke centrum v spolupráci s dobrovoľníckymi centrami v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Žiline, Trnave a Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií pripravuje v poradí 15. ročník kampane Týždeň dobrovoľníctva. Tento rok sa uskutoční v novom termíne, a to pred letnými prázdninami. Heslom tohto ročníka je ZAČNIME LETO DOBROM.

„Aj keď ako krajina už dlhšie bojujeme s viacerými krízami, kríza dobra nás našťastie nepostretla. Práve naopak. Po troch ročníkoch Týždňa dobrovoľníctva s rôznymi obmedzeniami chceme verejnosti ponúknuť bohatý a pestrý program na zoznámenie sa s dobrovoľníctvom. Všetky organizácie a inštitúcie, ktoré sa chcú predstaviť verejnosti a pripraviť ukážku dobra, pozývame do Týždňa dobrovoľníctva. Využite príležitosť nájsť nových dobrovoľníkov, partnerov či podporovateľov cez najväčšie dobrovoľnícke podujatie roka,“ uvádza Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

Do kampane sa každoročne zapájajú občianske združenia, školy, centrá voľného času, samosprávy, knižnice, múzeá, domovy sociálnych služieb a mnohé ďalšie.

Organizácie sa môžu do nového ročníka Týždňa dobrovoľníctva prihlásiť do 31. mája 2023 prostredníctvom oficiálneho webu www.tyzdendobrovolnictva.sk. Na webovej stránke sa organizácia zaregistruje a následne môže pridávať neobmedzené množstvo dobrovoľníckych ponúk. Kontakt s organizáciami a podporu pri realizácii aktivít poskytujú v regiónoch krajské dobrovoľnícke centrá, ktorých kontakty sú dostupné na webovej stránke. Pre verejnosť budú dobrovoľnícke ponuky zverejnené na www.tyzdendobrovolnictva.sk od 1. júna 2023.

Partnerom v Prešovskom kraji je Prešovský samosprávny kraj a mesto Prešov.

 

Kontakt:

Prešovské dobrovoľnícke centrum

Ing. Alexandra Rusňáková

0908 616 041

alexandra@dobrovolnictvopo.sk