Mesto Kežmarok od piatka sprístupnilo do užívania zrevitalizovaný areál centra voľného času. Informoval o tom referent oddelenia komunikácie a propagácie tamojšieho mestského úradu Ondrej Miškovič. Obnova areálu Centra voľného času (CVČ) v Kežmarku prebehla v dvoch fázach. Prvou bolo podľa Miškoviča vybudovanie multifunkčného ihriska, na ktoré samospráva našla financie z úspešného projektu.

Druhou celková revitalizácia detského dopravného ihriska a exteriérové práce v okolí, ktoré vykonala samospráva zo svojich zdrojov v spolupráci s Verejnoprospešnými službami mesta Kežmarok.

Areál oplotili

Miškovič priblížil, že celková dotácia na multifunkčné ihrisko bola 40 000 eur, z čoho 37 000 bolo určených na výstavbu multifunkčného ihriska a 3000 eur na nákup športového vybavenia. „Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Úradu vlády SR – program Podpora rozvoja športu na rok 2019,“ doplnila vedúca oddelenia projektov a verejného obstarávania na Mestskom úrade v Kežmarku Marta Markočiová. V záujme ochrany detí a mládeže a zvýšenia bezpečnosti v lokalite sa mesto rozhodlo celý areál CVČ oplotiť a v najbližšej dobe pribudne i bezpečnostná kamera napojená priamo na mestskú políciu.

Zdroj:

https://spis.korzar.sme.sk/c/22501724/kezmarske-centrum-volneho-casu-ma-zrevitalizovany-areal.html