Mestský úrad Kežmarok a Centrum voľného času 1. júna pripravili pre najmenších obyvateľov nášho mesta podujatie, pri ktorom sa otvorili brány radnice a mesto ožilo atrakciami.
Na Slovensku sa Medzinárodný deň detí slávi od roku 1950. Pri jeho zrode stáli organizácie, ktorých poslaním bolo hájiť práva detí. Je to deň venovaný naším najmenších. Deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam. Venovať sa im preto chceli v tento deň zamestnanci mestského úradu s vedením kežmarskej radnice.
Oslavovať Deň detí sa v Kežmarku začal už sobotu predtým, keď na Hradnom nádvorí v Kežmarku vystúpila Dúhalka a Sníček Hugo so svojím programom a mnohé deti si okrem krásnych spomienok odniesli i podpis či vyskákali sa pred pódiom. Deň otvorených dverí na úrade pre deti materských a základných škôl sa začal 1. júna, počas tohto dňa si mohli prezrieť mestskú políciu, sadnúť si do kresla primátora alebo navštíviť obradnú miestnosť.
Medzinárodný deň detí bol i o prijatí malých Kežmarčanov v obradnej miestnosti mestského úradu. Návštevníci tak mohli vidieť priebeh podujatia, ktorého tradíciu obnovila radnica na začiatku tohto roka. „Nie je nič hodnotnejšie, ako prejaviť city a vyznať sa z materinskej a otcovskej lásky, dať pocítiť, že naše deti sú pre nás to najdôležitejšie na svete,“ povedal primátor mesta Ján Ferenčák. Podujatie malo aj charitatívny charakter, primátor mesta učiteľkám venoval odznaky z dielne neziskovej spoločnosti Aliis, ktorá v Trenčianskej Teplej prevádzkuje denný stacionár s chránenou dielňou.
Počas júna a prichádzajúcich letných dní čakajú na Kežmarčanov viaceré akcie, na ktoré si prídu aj rodiny s deťmi. Festival EĽRO taktiež ostáva otvorený zadarmo pre deti menšie ako 140 cm v sprievode rodičov.